Pixel Car Türkiye - Online Araba Yarış Oyunu v3.1

Haberler:

• Sitemiz Aktiftir.. Yetkili Olmak İçin Tıkla

Kaplama Yapımı (Adobe PS - Kamuflaj Deseni İle)

eacikyurek · 1079

0 Oyuncu ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eacikyurek

• Yetkili
  • Becerikli Sürücü
  • *
    • SP: 1
  • Güneş panelinin önünden çekil elektrik üretemiyor!
: 05 Şubat 2019 - 09:28:34 ÖÖ
Hazırlık aşamasında. Tamamlanınca başlık düzeltilecektir.

Herkese merhaba. Çalışmalarınıza farklı bir hava vermek için kaplama yapabilirsiniz. Bu teknik kaplama yapmaya müsait tüm desenler için kullanılabilir. Pixele benzer görüntüsü nedeniyle daha eğlenceli bulduğum için dijital kamuflaj desenini tercih ettim. Gelin hep beraber inceleyelim.

Adım-1

Rengini değiştirmek istediğiniz aracı ve kullanmak istediğiniz deseni Photoshop'ta açın. Deseni istediginiz boyutlara getirmek için CTRL+T yöntemini kullanın.

Adım-2

Kaporta ile boyanmayacak parçaların hatlarını net görebileceğiniz şekilde yakınlaştırın. Seçimi kolay bir şekilde yapmak için Shift tuşuna basılı tutarak seçmek yerine 'Seçime Ekle' (Add To Selection) seçeneğini kullanın. (Bkz. Sol üst koşede, 'Düzen' sekmesinin altında.) Seçimden çıkarmak istediğiniz yerleri 'Alt' tuşuna basılı tutarak fare ile seçerek iptal edebilirsiniz. Tavsiyem, işlemleri ön, yan ve arka için ayrı ayrı yapmanızdır. Tek seferde yapmanız, kaplamada tutarsızlığa neden olabilir.

Adım-3

CTRL+J ile seçimi yeni katman haline getirin. CTRL+SHIFT+U ile katmanı gri tonlamalı hale getirin. Yeni katmanın küçük resmine CTRL tuşuna basılı tutarak tıklayın, katman fotoğraftaki gibi seçili hale gelecektir. Kamuflaj katmanına tıklayın ve CTRL+J ile kamuflajı araç hatlarında yeni bir katman haline getirin.

Adım-4

Yeni kamuflaj katmanını Kaplama (Overlay) haline getirin.

Adım-5

Dilerseniz kaplamanın parlaklık ve kontrast ayarlarını değiştirmek için gri tonlamalı hale getirdiğiniz araç ön görünümü katmanını seçin. Bunun için Görüntü (Image) -> Ayarlamalar (Adjustments) -> Parlaklık/Kontrast (Brightness/Contrast) yolunu izleyin. Ben -30/50 değerlerini tercih ettim.

Adım-6

Kamuflaj katmanının opaklık değerini düşürün. Yan görünüm ile ön görünümün birbirini karşılayabilmesi için katmanı yeniden konumlandırın. Görüntü bütünlüğü için bu çok önemli bir adımdır.

Adım-7

Adım-2, 3, 4, 5'i tekrarlayın. Ön ve yan görünümü karşılaştırın. Gördüğüm kadarıyla dikiz aynaları farklı. Bu tip uyumsuzluklar sizin çalışmanız sırasında da meydana gelebilir.

Adım-8

Dikiz aynalarındaki hatayı Kurşun Kalem Aracı (Pencil Tool) ile giderdim ve işlemi bitirdim.

Sonuç

Base: Sergy

Kullanılan Desen

« Son Düzenleme: 05 Şubat 2019 - 10:21:05 ÖÖ Gönderen: eacikyurek »

'Luigi'
2011 Fiat 500 1.4T 16V
Güç: 196 Hp | Ağırlık: 903 Kg | Çekiş: FWD

SimplePortal © 2008-2012, SimplePortal