Pixel Car Türkiye - Online Araba Yarış Oyunu v3.1

Haberler:

• Sitemiz Aktiftir.. Yetkili Olmak İçin Tıkla

Renk Değiştirme (Adobe PS - CTRL+U Tekniği İle Değiştirilemeyen Renkler İçin)

eacikyurek · 854

0 Oyuncu ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eacikyurek

• Yetkili
  • Becerikli Sürücü
  • *
    • SP: 1
  • Güneş panelinin önünden çekil elektrik üretemiyor!
Herkese merhaba. Biliyorsunuz ki CTRL+U tekniği renk değişimi için bir kısayol gibidir. Fakat bazı baselerde bu teknik geçerli olamamaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyerek renk değişimini kolay bir hale getirebilirsiniz.

Adım-1

Rengini değiştirmek istediğiniz aracı Photoshop'ta açın ve kaporta ile boyanmayacak parçaların hatlarını net görebileceğiniz şekilde yakınlaştırın. Seçimi kolay bir şekilde yapmak için Shift tuşuna basılı tutarak seçmek yerine 'Seçime Ekle' (Add To Selection) seçeneğini kullanın. (Bkz. Sol üst koşede, 'Düzen' sekmesinin altında.) Seçimden çıkarmak istediğiniz yerleri 'Alt' tuşuna basılı tutarak fare ile seçerek iptal edebilirsiniz.

Adım-2

Ön ve arka için aracın yarısını seçin. Tam ortasından seçmek yerine 1-2 pixel fazla seçmeniz faydalı olacaktır. İşlemden sonra ileride sorun yaşamamak için 'Seçime Ekle' yerine 'Yeni Seçim'i (New Selection) seçin. (Seçime Ekle'nin solundaki simge.)

Adım-3

CTRL+J ile seçimi yeni katman haline getirin. CTRL+SHIFT+U ile katmanı gri tonlamalı hale getirin. Ardından CTRL+U ile 'Ton/Doygunluk' (Hue/Saturation) penceresini açın. Sağ alt köşeden 'Renklendir'i (Colorize) seçin. Tıkladığınız zaman katman renklenecektir.

Adım-5

Rengin kolay değişmesi için kırmızı, yeşil, mavi olan ana renkleri seçebilirsiniz. Kırmızı için ton (hue) değeri 0 olmalıdır. Başka bir renk istiyorsanız ton değerinde değişiklik yapabilirsiniz. CTRL+U işleminin kolay yapılabilmesi için doygunluk (saturation) değerinde değişiklik yaparak rengi daha belirgin hale getirmek gerekebilir. Ben genel olarak +80 değerini tercih ediyorum. Aslı açık renkli baselerde açıklık (lightness) değerini düşürmek gerekebilir. Ben genel olarak -10/-20 değerlerini tercih ediyorum. İstediğiniz tonda rengi elde ettiğiniz zaman Tamam'a tıklayın.

Adım-6

CTRL+J ile renklendirdiğiniz katmanı çoğaltın. CTRL+T ile yeni katmanı yatay olarak çevirin. (Bkz. G: -%100.0 (%100.0 değerinin önüne '-' koymanız G (W) (Genişlik (Width) değeri için yatay, Y (H) (Yükseklik (Height) değeri için dikey olarak katmanın döndürülmesini sağlar.)

Adım-7

Yeni katmanı renklendirilmemiş kısma yerleştirin. Katmanlardan herhangi birinin üzerine sağ tıklayarak 'Görüntüyü Düzleştir'i (Flatten Image) seçerek çalışmayı tek parça haline getirin ve kaydedin.

Sonuç

« Son Düzenleme: 10 Nisan 2019 - 04:22:33 ÖS Gönderen: eacikyurek »

'Luigi'
2011 Fiat 500 1.4T 16V
Güç: 196 Hp | Ağırlık: 903 Kg | Çekiş: FWD

SimplePortal © 2008-2012, SimplePortal